Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Jak napisać snake’a w 15 minut

Cześć,
pewnie wielu z Was zastanawiało się, jak napisać własną grę. Dziś zobaczycie, jak napisać ją w 15 minut. Z pomocą przychodzi nam biblioteka p5.js, stworzona do wizualizacji. Można w niej tworzyć bardzo ciekawe projekty, takie jak np. efekt matrixa na stronie, oraz wyżej wspomniane gry, a także różnego typu efekty na stronie.

Oficjalna strona p5 – https://p5js.org/

Poniżej znajduje się film z kanału CodeTrain, w którym prowadzący podejmuje próbę stworzenia gry w 15 minut. Jeśli nie znasz podstaw javascript, oraz p5js, to odsyłam Cię na kurs podstaw javascript + jquery. Jeśli chodzi zaś o sam p5js – kliknij tutaj.

Aby rozpocząć pisanie projektu, należy najpierw dołączyć do naszego projektu potrzebne biblioteki. W tym celu przeklej poniższy kod, lub pobierz jquery oraz p5 i przenieś je do swojej struktury, a następnie podlinkuj.

<script src="https://code.jquery.com/jquery-3.3.1.slim.js"  integrity="sha256-fNXJFIlca05BIO2Y5zh1xrShK3ME+/lYZ0j+ChxX2DA="  crossorigin="anonymous"></script>

<script src="https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/p5.js/0.7.2/addons/p5.dom.js"> </script>
<script src="https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/p5.js/0.7.2/addons/p5.sound.js"> </script>
<script src="https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/p5.js/0.7.2/p5.js"> </script>

Powyżej podlinkowałem wszystkie komponenty p5, jednak prawdopodobnie w projekcie nie użyjesz ich wszystkich.

Na kanale codetrain znajdziesz wiele innych ciekawych projektów, które warto obejrzeć. Poniżej znajduje się jeszcze kilka z nich.

 

 

Udostępnij artykuł